Як розвиваються ERP-системи: тренди 2024 року

12 травня, 2024


У міру того, як ми просуваємося в цифрову епоху, системи планування ресурсів підприємства (ERP)  не просто розвиваються, вони фактично стають провідниками бізнес-інновацій, основою корпоративної ефективності та інтегрованого управління. Але в яких саме напрямках розвиваються ці системи? Поглиблення і розширення яких характеристик помітне вже цьогоріч і цілком передбачене у перспективі найближчих років? Пропонуємо огляд основних тенденцій у світі ERP-систем, якими ми бачимо їх у 2024 році.


Хмарне розгортання


Хмара докорінно змінила спосіб розгортання ERP-систем. У 2024 році хмарні ERP-рішення стають дедалі популярнішими серед компаній усіх розмірів. Гнучкість і масштабованість хмарних платформ дозволяють компаніям швидко адаптуватися до ринкових змін і коливань попиту.


Мобільна ERP


Розвиток мобільних технологій призвів до розробки мобільних ERP-додатків, як одного з напрямків розвитку хмарних ERP. Такі застосунки надають користувачам гнучкість в управлінні бізнес-операціями з будь-якого місця у будь-який час, підвищуючи продуктивність і можливості ухвалення рішень.


Інтернет речей (IoT)


IoT вивів ERP-системи на новий рівень комунікаційних можливостей. Безпосередня інтеграція з торгівельним, виробничим та іншим обладнанням дозволяє збирати та аналізувати дані в режимі реального часу, покращуючи управління активами та операційну ефективність. Очікується, що ця тенденція і надалі зростатиме, оскільки все більше пристроїв стають взаємопов'язаними.


Штучний інтелект (ШІ) та машинне навчання


Штучний інтелект і машинне навчання - це вже не просто модні слова; вони є невід'ємною частиною сучасних ERP-систем. Від прогнозної аналітики до інтелектуальної автоматизації, ШІ покращує кожен аспект ERP, роблячи системи розумнішими та більш гнучкими.


Кастомізація та користувацький досвід


Кастомізація залишається ключовим трендом, оскільки підприємствам потрібні ERP-системи, пристосовані до їхніх унікальних процесів і потреб. Користувацький досвід – також у центрі уваги, оскільки розробники прагнуть створити інтуїтивно зрозумілі інтерфейси, які підвищують залученість та задоволеність користувачів.


Розширена аналітика


Дані - це нова валюта, і ERP-системи стають все більш вправними в обробці та аналізі величезних обсягів даних. Розширені можливості аналітики надають компаніям глибше розуміння їхньої діяльності, що дозволяє приймати рішення на основі даних.


Галузеві рішення


Постачальники систем ERP розробляють спеціальні галузеві модулі та функції, які задовольняють унікальні вимоги різних секторів. Наприклад, ERP-рішення для медзакладів пропонують інтеграцію даних пацієнтів і дотримання правил охорони здоров’я, тоді як ERP-системи, орієнтовані на роздрібну торгівлю, включають функції управління запасами та точки продажу.


Розумне виробництво


Рішення ERP лежать в основі ініціатив розумного виробництва. Вони дозволяють відстежувати продуктивність обладнання в режимі реального часу, прогнозувати технічне обслуговування та автоматизувати процеси. Підключивши ERP до пристроїв промислового Інтернету речей (IIoT), підприємства можуть досягти більшої ефективності та скоротити час простою.


Трансформація роботи з кадрами


HR-модулі в системах ERP, а також автономні рішення HRIS розширюються, включаючи такі функції, як залучення працівників, програми оздоровлення та управління талантами. Ці вдосконалення допомагають командам відділу кадрів залучати, утримувати та розвивати найкращі таланти.


Голосові команди та віртуальні помічники


ERP-системи, оснащені технологією розпізнавання голосу, спрощують доступ до даних і введення. Користувачі можуть взаємодіяти з системою, використовуючи природну мову, покращуючи користувацький досвід і дозволяючи працювати без рук, що особливо корисно у виробничих і логістичних середовищах.


Блокчейн та безпека


Технологія блокчейн досліджується на предмет її потенціалу для підвищення безпеки та прозорості ERP-систем. З розвитком кіберзагроз інтеграція блокчейну може забезпечити новий рівень безпеки для конфіденційних бізнес-даних.


Отже, на сьогодні можемо констатувати: у 2024 році тренди розвитку ERP-систем відображають стрімкий прогрес у сфері корпоративного програмного забезпечення. Розробники використовують у своєму софті передові технології та адаптують його до змінюваних потреб бізнесу. Хмарні рішення продовжують домінувати, пропонуючи компаніям гнучкість, масштабованість та економію витрат, а інтеграція з штучним інтелектом відкриває нові горизонти для автоматизації процесів та підвищення ефективності аналітики. 
blog.post

30 ключових дій для вдалого впровадження ERP

Чек-лист “30 ключових дій для вдалого впровадження ERP”, який буде корисний будь-якому бізнесу