Автоматизація продажів з Odoo: перше знайомство

26 August, 2023


Odoo – це набір програмного забезпечення для управління бізнесом, який, зокрема, містить цілу низку модулів для автоматизації процесів продажів. Ці модулі можна використовувати для відстеження потенційних клієнтів, керування перспективними лідами, створення пропозицій і рахунків-фактур та обробки платежів...


Розглянемо функціональний блок “Продажі”, так би мовити, у першому наближенні.Модуль CRM


Одним з ключових модулів для автоматизації процесів продажів є модуль CRM. Він дозволяє компаніям відстежувати потенційних (leads) і перспективних (opportunities) клієнтів від початкового контакту до продажу. 


Odoo зберігає дані всіх клієнтів, включаючи контактну інформацію, нотатки та історію. Ця інформація може бути використана для візуалізації лійки продажів, визначення найперспективніших продуктів і, відповідно, визначення пріоритетів у продажах.Модуль “Продажі”


Модуль Odoo Sales базується на функціональності модуля CRM і надає додаткові інструменти для керування процесами продажів. Зокрема, він містить функціонал створення комерційних пропозицій, рахунків-фактур і відправлень, а також відстеження платежів клієнтів. Модуль “Продажі” також обмінюється інформацією з модулем бухгалтерського обліку Odoo, щоб гарантувати, що всі транзакції продажу належним чином обліковані.


Завдяки розширеному функціоналу, компанії можуть максимізувати свій прибуток, пропонуючи знижки та купони, а також здійснюючи допродажі.POS, офлайн-магазин


Модуль POS (Point of Sale, “точка продажу”) призначений для підприємств, які продають товари чи послуги в роздрібній торгівлі. Він забезпечує інтерфейс із сенсорним екраном для прийому платежів, сканування штрих-кодів і керування запасами. 


Модуль POS також інтегрується з іншими модулями Odoo, такими як модуль CRM і модуль Sales, щоб забезпечити якісне обслуговування для клієнта та ефективність для компанії і персоналу.Модуль “Підписки”

Для компаній, які пропонують продукти або послуги на основі підписки, модуль "Підписки" є обов'язковим для використання. Він надає можливість створювати плани підписки та контролювати їх, автоматично виставляти рахунки із вказаною періодичністю, відстежувати платежі клієнтів і надсилати нагадування про поновлення. 


Модуль “Підписки” також інтегрується з іншими модулями Odoo, такими як модуль CRM і модуль продажів, щоб забезпечити повне рішення для управління бізнесом на основі підписки.Модуль “Оренда”


"Оренда" (Rental) – ще один корисний інструмент, призначений для компаній, які пропонують продукти або послуги з оренди. Цей модуль дозволяє компаніям керувати всім, від пропозицій оренди до рахунків-фактур, з одного софта.


Зокрема, він надає можливість створювати договори оренди та корегувати їх, відстежувати платежі клієнтів і надсилати нагадування про обслуговування. 


Модуль Rental також інтегрується з іншими модулями Odoo, такими як CRM і Sales, щоб забезпечити повне рішення для управління орендним бізнесом.Amazon Connector та інші